На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

4 міфи про зарядку смартфона, в які давно пора перестати вірити

Міф № 1. Не можна залишати телефон в зарядці на ніч


Завдяки сучасним літій-іонним акумуляторам залишати телефон заряджатися на ніч можна без проблем: в подібних акумуляторах є контролери, які відключають зарядку при досягненні 100%-го рівня заряду батареї. Тому пожежі чи швидкого псування батареї вашого телефону можна не боятися.


Міф № 2. Необхідно розряджати техніку до 0Знову повернемося до сучасних літієвих акумуляторів: справа в тому, що вони мають обмежену кількість циклів перезарядки. Один цикл - це один повний заряд, коли батарея заряджається з 0 до 100%. Якщо ж ви зарядили телефон, скажімо, з 90 до 100%, то використовували лише 1/10 циклу.

Щоб марно не витрачати один повний цикл заряду, краще підживлювати телефон кілька разів протягом дня (при наявності можливості, зрозуміло).


На думку експертів, ваша батарея прослужить максимально довго і ефективно, якщо ви будете підтримувати щоденний рівень заряду між 40 і 80%.

Міф № 3. Не можна залишати зарядку в розетціНезважаючи на те, що це зручно і немає ризику її втратити, правила техніки безпеки свідчать, що зарядний пристрій в обов'язковому порядку потрібно виймати з розетки відразу після його використання. Вся справа в тому, що в разі стрибка напруги вашої мережі ,невиконання даної вимоги, може призвести до пожежі.

Насправді такі ситуації трапляються вкрай рідко. Однак є 4 «але», і якщо хоча б один пункт збігся з вашою ситуацією, то зарядку все ж потрібно завжди виймати з розетки:

1.У вашому будинку немає блискавкозахисту, спостерігаються перепади напруги і часто відключають електрику.
2.У вас є тварини, які вільно переміщаються по дому. В такому випадку вони можуть спокійно перегризти шнур зарядного пристрою, і буде краще, якщо в цей час він буде відключений від мережі.
3.Вас часто затоплюють сусіди.
4.Ваш зарядний пристрій нагрівається або шумить, навіть коли він не підєднаний безпосередньо до свого гаджету. У такому випадку варто відразу поміняти його: це краще, ніж потім міняти квартиру.

Як підсумок, залишати або не залишати зарядку в мережі - це справа кожного. Сама вона від цього не зіпсується, а кількість енергії (а вона споживає енергію навіть без девайса) на рахунках особливо не позначиться.

Міф № 4. Ноутбук працюватиме гірше, якщо весь час тримати його на зарядці


Та ж ситуація, що і з телефоном: сучасні схеми живлення в ноутбуках блокують зарядку акумулятора при його повному заряді. В якості профілактики фахівці радять просто раз на місяць розряджати його до нуля.

Набагато більш частішими причинами поломок є перегрів пристрою, робота в невідповідних умовах - в загальному, помилки користувачів, а не постійно підключеного зарядного пристрою.

Як підсумок: сучасні технології дійшли до тієї стадії розвитку, коли вам можна не переживати з приводу залишеного в розетці зарядного пристрою. А якщо вже бути параноїком, то варто йти до кінця і вимикати абсолютно всі прилади, починаючи з зарядки телефону і закінчуючи холодильником.

Top