На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Скороварка чи мультиварка?

СКОРОВАРКА

По своїй суті скороварка це різновид кастрюлі, яка працює від мережі 220. Скороварки старого зразку працювали по наступному принципу. Ви ставили її на вогонь, накривали кришкою. Доходячи до кипіння, всередині посудини утворювалась пара, яка у свою чергу піднімала тиск та гарантувала швидше приготування їжі. Варто зазначити, що вони переважно є сталеві.


Сучасна ж скороварка нагадує по свому принципу власне мультиварку. На її кришці установлений захисний клапан, він відповідає за стравлення пари. Це потрібно для того, щоб при збільшенні тиску кришку не зірвало зкріплень. Найголовніша особливість класичної скороварки полягає у дуже швидкому процесі приготування їжі.


ПРИНЦИПОВА РІЗНИЦЯ МІЖ НИМИ

Кришка у мультиварок дуже добре закривається, це допомагає зробити процес приготування їжі швидким, проте він все одно не такий швидкий як б ви користувались скороваркою. Переважна більшість мультиварок мають наступні режими: тушки, варіння, жарки і т.д. Їх у свою чергу ви обираєте вручну в залежності, що вам потрібно приготувати. У скороварці їжа проходить під високим тиском. Це дає дуже рівномірний нагрів в посудині до +100/190 градусів. Це вам на руку коли часу на приготування є обмаль. І важливо, що процес термічної обробки проходить дуже швидко, продукти повністю зберігають свій вітамінний склад. А це робить їжу корисною. Приготування їжі в мультиварці основано на дії нагрівального елементу. На кришці побутового приладу передбачені отвори, через які йде пар. Конденсат який утворився стікає у відсік. Під час готування мультиварку можна відкривати для додавання компонентів. У скороварці ця функція не передбачена. Всі продукти ви повинні укласти в неї перед стартом. Кришку можна відкрити тільки після закінчення варіння.

Мультиварка 20в1 Делимано


Між ними відмінності є у самій конструкції. До головних можем віднести:

  • Чаша меншого обсягу в скороварці, оскільки в результаті активного кипіння, продукти можуть засмітити клапан. Через це шкала-обмежувач знаходиться нижче.
  • За кришкою, що знімається в скороварках простіше догляд. Особливих затрат по часу така конструкція вам не принесе. А от мультиварка обійдеться дорожче за ціною, а доглядати за нею буде важчим.
  • Корпус скороварки габаритніший і важить більше. Це обумовлено надійним кріпленням, яке утримує кришку. Кришка сама по собі також масивна і важка.

У конструкції мультиварки вбудована електронна панель для управління режимами. Користувач може на свій розсуд підібрати необхідні параметри готування: активувати відповідний режим і виставити таймер. У наявних режимах їжа не пригорає, тому як датчики «розумної каструлі» контролюють процес готування.


По своєму функціоналу різниця між мультиваркою та скороваркою не є велика. Обидва прибори помагають вам швидко приготувати їжу. Проте мультиварка дає вам більшу можливіть у приготуванні. До цих можливостей можна віднести: жарку, тушку та варіння; випічку та приготування на парі; В мультиварці великий асортимент програм для автоматичного готування. Режими оптимізовані під готування певної страви. Наприклад, функція розігріву діє за принципом сковорідки. Вона розігріває їжу за 10-15 хвилин. За допомогою скороварки готують їжу при високій і зниженій компресії. Підвищений тиск забезпечує швидке приготування овочевих, м'ясних і рибних страв. Режим низького тиску ідеальний для готування супів, солодощів, овочевих рагу і пудингів.


Мультиварка із функцією скороварки

Мультиварка-скороварка - це апарат два в одному. У ньому два клапана - один запобіжний, другий для нагнітання тиску. Якщо режим збільшеного тиску не включати, пристрій працює за принципом звичайної мультиварки. Мультиварка з функцією скороварки - незамінна річ для приготування холодцю, домашньої тушонки і рецептів з бобових та соєвих. Вона зменшує час готування в кілька разів, зберігши користь закладених в неї продуктів.


Отже, що ж краще обрати щоб не прогадати? Відповідаючи на це запитання варто зрозуміти, що швидкість приготування у скороварці є більша. Вартість також є більша у скороварок. По функціоналу мультиварка дає вам більшу свободу. Виходячи з цього ви повинні самі зробити вибір в ту сторону в яку вам більше потрібно. У скороварці їжа приготується набагато швидше. При цьому, під тиском пари, вітамінний склад продуктів збережеться по максимуму. У той же час такий прилад не особливо підходить для розігріву їжі. Під час його роботи кришку відкривати не можна, а при необережному поводженні можна отримати опіки.Top