Нові MacBook та Mac mini на процесорі Apple M1

Отже, показали нам новий процесор Apple, створений спеціально для Mac, який у свою чергу базується на архітектурі ARM. Забігаючи наперед скажем, що ключова його особливість це співвідношення потужності та енергоефективності. Чіп виконаний по 5-нанометровій технології SoC на ньому розташовується 16 млрд. транзисторів. Восьми ядерний CPU включає в себе чотири високопродуктивних і чотири енергоефективних ядра.


Перший на М1 – MacBook Air

Цікаво є те, що MacBook Air 2020 впорівняннні з новим і близько не будуть стояти по характеристикам. MacBook Air на М1 швидший ніж 98% Windows-ноутів, які були продані в останні роки. На вибір вам запропонують 8 або 16 гіг оперативки, SSD об’ємом 256/512 ГБ або 1/2 ТБ, Wi-Fi6 та два порта Thunderbolt (USB 4). Оновлений MacBook в 3,5 рази швидший від Маків попереднього покоління, а графіка в цілих 5-ть раз. Активного охолодження не поставили, як і в минулих випадках тільки пасивне охолодження. SSD – накопичувач став до двох разів швидшим. Час роботи акумулятора при активному користуванні збільшився до 15 годин, при перегляді відео до 18 годин. В США продажі стартуватимуть з 999 доларів США.

MAC MINI З ЧІПСЕТОМ М1

Після оновленого MacBook Air нам показали Mac mini. Дизайн не змінився, ззаді два порта Thunderbolt/USB4( з підтримкою моніторів до 6К),два порта USB-A (до 5Гбіт/с), HDMI 2.0, Gigabit Ethernet і вихід на навушники 3,5мм. На вибір доступно 8 або 16 Гб оперативної пам’яті, постійної256/512 ГБ або 1/2 ТБ.

Завдяки новому процесору продуктивність збільшилась в три рази, а GPU в шість раз! Енергоефективність виросла на 60%, буде підтримка додатків для iPhone та iPad та нова операційна система macOS Big Sur.

Проситимуть за новий Mac mini від 700 доларів США.