На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Чи шкодить швидка зарядка вашому смартфону?

ЯК ПРАЦЮЄ ЗАРЯДКА?

Перед тим як розбиратися в нюансах роботи швидкої зарядки, давайте зрозуміємо - як працює зарядка акумуляторів. Коли ви підключаєте телефон до блоку живлення, в акумулятор починає надходити електрика, але вона обмежується межею потужності, яке вимірюється у ВАТ (Вт). У звичайних зарядках потужність становить 5-10 Вт. Вихідна потужність утворюється з напруги (Вольт) на силу струму (ампери). Плюс, в телефонах є спеціальні контролери, які не дозволяють поступити в акумулятор більше струму ніж належить, щоб не нашкодити пристрою. Тому від звичайної зарядки телефони можуть заряджатися за два, три, а то й чотири години. А ось від швидкої зарядки смартфон можна зарядити трохи більше ніж за годину. Тут виникає питання: «А чому б не накатити повну потужність, та так, щоб акумулятор можна було зарядити за пару хвилин? Щоб при певному значенні зарядка просто вимикалася? ». Ідея дуже крута, але реалізувати її не можливо. Ну як не можливо?-Можливо звісно, але тоді за пару хвилин акумулятору прийде кінець. Уявіть, що ви надуваєте повітряний шарік. Якщо його різко надути, під великим тиском, він трісне. Приблизно таке буде і з акумулятором, зламається або він, або блок живлення.

ПРИНЦИП РОБОТИ ШВИДКОЇ ЗАРЯДКИ

Принцип роботи полягає в збільшенні напруги або сили струму, або і одного і другого разом, для того щоб зросла загальна потужність. І тому акумулятор від швидкої зарядки страждає так само, як і від простої. Справа в тому, що всі стандартні швидкі зарядки працюють в декілька етапів. Коли ви підключаєте телефон до мережі, контролер живлення «погоджує» з сумісним блоком живлення потужність, яка необхідна для зарядки. І вже тільки після цього блок живлення починає подавати енергію. У процесі постійно йде аналіз температур, напруги і потужності. Заряджається телефон швидко тільки до перших 30-50%. У деяких обсяг доходить і до 70%, проте потім блок живлення скидає потужність до 5-10 Вт і залишок заряджається вже на знижених потужностях. Робиться це для того, щоб уникнути перегріву і зайвого зносу акумулятора. Саме тому смартфони під кінець так довго заряджаються. Тому швидка зарядка не може нашкодити вашому акумулятору. Варто сказати, що деякі виробники ставлять у смартфони не один, а цілих два акумулятори різної ємності. Це ще більше зберігає загальний ресурс і продовжує термін початкового часу автономної роботи. Але в деяких випадках швидка зарядка може і згубно впливати на батарею у вашому телефоні.


В ЯКИХ ВИПАДКАХ ШВИДКА ЗАРЯДКА МОЖЕ «ВБИТИ» ВАШ СМАРТФОН?

У кожного виробника техніки є свій стандарт швидкої зарядки, всі роблять свої протоколи зі своїми алгоритмами, через що використання сторонніх комплектуючих може як раз привести до старіння батареї. Але, як правило якщо ви купите зарядку Samsung, а ваш телефон підтримує Power Delivery, то швидка зарядка просто працювати не буде. Ми рекомендуєм на цьому не економити і користуватись тільки сертифікованимиблоками живлення. А в сторону якихось не зрозумілих блоків живлення від ще більш не зрозумілих фірм і взагалі не дивіться. Також не забувайте, що при швидкій зарядці не рекомендується накривати телефон якимись предметами чи одягом.

Top