На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Як правильно вибрати праску?

Праска є невід’ємним помічником у хазяйстві тай взагалі у житті. От наступив час купити нову, а ви не знаєте яку вибрати, і головне за якими критеріями? Не хвилюйтесь, ми тут щоб вам допомогти, тому давайте розбиратись разом.

Отже, важливим критерієм є те, з чого зроблена підошва праски. Матеріал підошви впливає на якість прасування та на ціну товару. Вони бувають:

  • - Керамічні підошви йдуть у дорогих прасках. Такі праски легко ковзають по тканині і не заминають її. Підошва не дряпається талегко її чистити. Плюс кераміки ще в тому, що вона довго зберігає тепло.

  • - Нержавіюча сталь сам по собі матеріал міцний, його важко подряпати та має середню швидкість нагріву та охолодження. Таку підошву часто доповнюють спеціальними напиленнями та отворами.
  • - Алюміній є хорошим теплопровідником. Підошва швидко нагрівається та швидко охолоджується. Праски з алюмінієвою підошвою є не дорогими та легкими, проте вони швидко псуються та пошкоджуються. Не потрібно нехтувати тим фактором, що алюмінієва підошва без спеціального напилення може з часом залишати блискучі сліди на тканині (особливо на шерстяних виробах).
  • - Тефлонова підошва не прилипає до тканини та не пропалює речі. Добре ковзає під час прасування. Проте легко дряпається металевими аксесуарами одягу, призводить до її деформації.

Важливим атрибутом хорошої праски є наявність подачі пари, оскільки при гарячому зволоженні, легше та швидше розгладити пом’яті тканини. Ефективність розгладження залежить не тільки від кількості отворів (власне через які і подається пара), але і від їх розташування. Класичний варіант передбачає скупчення отворів на носику та п’яті підошви; більші дирочки в 1-2 ряди розташовуються по боках.


Кількість пари яка виділяється праскою в процесі гладження за хвилину вимірюється в грамах. Щоб впоратись з будь-яким видом тканини, паровий удар повинен бути більше 100г/хв.

Розбризкування важлива функція яка зволожує тканину за допомогою розпилювача. Розпилювальний пристрій розташовується на носику праски і застосовується тоді, коли не бажано використовувати пару (наприклад при розгладженні тонких тканин).

Потужність праски коливається від 2000 Вт до 3200 Вт. Тут все просто, чим вона вища тим менше часу необхідно для нагріву підошви і швидше відбувається процес гладження. Це у свою чергу економить ваш час. Потужні праски (2500 Вт) є незамінними у господарстві, із середньою потужністю( 1500-2500 Вт) оптимальні для невеликих сімей, а малопотужні моделі (до 1500 Вт) для дорожніх потреб та квартир з поганою електропроводкою. Від потужності праски залежить і те скільки споживає електроенергію сама праска. На відміну від інших побутових пристроїв праска не споживає багато електроенергії, тому їм не присвоюють клас енергоспоживання.


Праски з автоматичним відключенням вимикаються самостійно через певний час, коли вони перебувають в нерухомому положенні. Як правило у горизонтальному положенні автоматичне відключення спрацьовує через хвилину, у вертикальному – приблизно через 10 хвилин.

Система захисту від накипу є хорошим аргументом при виборі тієї чи іншої праски. Сучасні, дорогі праски оснащуються накопичувальними фільтрами (губки, касети, стрижні), які забезпечують очищення води та не допускають утворення накипу.

Протикраплинна система допомагає запобігти витіканню води з резервуара, яка у свою чергу може просочитись крізь отвори на підошві праски і призвести до плям та розводів на тканині.

В електронному каталозі нашого магазину, серед безлічі пропозицій, ви можете обрати саме свою нову праску.

Top