На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Які є типи матриць?

Отже, є чотири основних види - TN, VA, IPS, OLED. Почнем з TN матриць. Вони виступають найдешевшими проте попри це мають швидкий час відклику. Їм притаманний малий кут огляду та спотворена кольора передача. Працювати з графікою не вийде. Ідеально підходять до переглядів фільмів та ігор.

VA. Передають кольори краще ніж матриці TN. За своїми властивостями є дуже близькими до матриць IPS, проте і кут огляду бажає бути кращим, і кольори все ще передають не дуже точно. Ідельно підходять для простих побутових потреб.

IPS -матриці є якоюсь золотою серединою за всіма їх характеристикам. Мають найкращу кольоропередачу та кути огляду понад 170°(вони практично не створюють спотворення при максимальними кутами огляду). Це дозволяє зовсім по іншому дивитись фільми. Ідеально підходять для людей які працюють з графікою. Але без ложечки дьогтю тут ніяк, у виробництві технологія є дорога, від цього і ціна таких дисплеїв зростає. Швидкість відклику таких матриць є нижчою ніж в попередників. Проте, тут варто зазначити, що технологія активно дуже розвивається і вже в останніх моделях була зменшена швидкість реакції. Є ще матриці PLS вони виступають точною копією IPS. Вибираючи між моніторами з PLS та IPS, потрібно звертати увагу найперше на ціну, тому що за характеристиками вони будуть ідентичні.


OLED матриці найчастіше можна зустріти в телевізорах та смартфонах. Виготовлення таких дисплеїв є значно дорожчою ніж технологія виготовлення IPS. Кожен світлодіод випромінює світло, має обмежений ресурс і з часом може вигоріти. Синій колір випромінюється яскравіше ніж червоний та зелений. З кожним роком фахівці вносять додаткову функціональність, щоб позбутись цих вад. OLED матриці мають широкі кути огляду, як в IPS-моніторах, час відгуку є меншим ніж в TN, чорний колір відображається глибоко, кольоровий охват становить до 100% Adobe RGB. Проте в OLED матриць є і мінуса. До них ми можем віднести: очі дуже швидко стомлюються(причина в тому, що присутнє дуже сильне мерехтіння на частоті 240 Гц), пікселі вигорають( це призводить до недовговічності таких екранів) та останній мінус їх ціна.


Top