На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Як перевірити монітор на биті пікселі?

Одним з найбільш частих та дратівливих дефектів зображення є биті пікселі. Так, що ж це за биті пікселі? Перед тим, як дати відповідь на це запитання потрібно розібратись з тим що таке піксель.


Простими словами піксель – це мінімальний елемент зображення на екрані, який здатний приймати той чи інший колір. Битим називають той піксель, який не приймає взагалі ніякий колір або приймає некоректно.


Важливо сказати про те, що биті пікселя можуть виглядати по різному:

 • - Елементи які завжди залишаються виключеними, називаються «мертвими пікселями» і на світлому фоні вони будуть виглядати як чорні точки;
 • - Пікселі які завжди працюють, рахуються «гарячими» - побачити їх можна на темному або повністю чорному фоні, де вони у свою чергу залишаються білими;
 • - «застряглими» називають елементи, які не міняють колір – їх можна замітити тоді коли йде не співпадіння відтінку з основним зображенням.
 • Якщо вийшли з ладу декілька пікселів в одній області, такі пошкодження називають «групою битих пікселів». Провіряти монітор на наявність битих пікселів потрібно зразу ж при покупці. Така провірка дозволяє запобігти виникненню проблем із поверненням товару по гарантії, що у свою чергу покаже що це банальний заводський брак.
 • Відповідно до стандарту ISO13406-2 для кожного монітора допускається певна кількість дефектних елементів. Тому навіть, якщо при провірці монітора ви виявили пару штук це буде вважатись нормою у наступних випадках:
  • - Монітор належить до четвертого класу якостіі може мати до 50 «гарячих» пікселів, до 150 «мертвих»;
  • - Матриця яка випущена по третьому класу, який допускає наявність до п’яти постійно включених, до п’ятнадцяти весь час не працюючих елементів, а також до п’ятдесяти пікселів з іншими неполадками;
  • - Клас якості монітора другий передбачає те, що на екрані появляться до двох «гарячих» та «мертвих» пікселів;
  • - Перший клас монітора передбачає те, що битих пікселів не має бути взагалі.
 • Якщо ви бажаєте купити монітор без битих пікселів потрібно дивитись в сторону дорогих професійних моделей. Більша частина серійних моделей моніторів відносяться до другого класу, а при їх провірці можна знайти 1-2 неправильно працюючих пікселів. Але хоч і клас монітору показує скільки дефектів не рахується браком – на справді , у більшості моделей вони відсутні повністю.

Способи провірки монітору на наявність битих пікселів


 • Найбільш простіший спосіб перевірки монітора на биті пікселя полягає в тому, що ви виводите на екран однотонний фон стандартних кольорів – чорного, білого, червоного, зеленого та синього. Ці п’ять варіантів дозволяють знайти «гарячі», «мертві» та «застрявші» пікселі. Таким способом можна провірити монітор самотушки і в магазині, і вдома.


Ще один спосіб знайти дефекти – це програмний. Одна з найпопулярніших програм є Dead Pixel Tester. Для провірки через цю програму потрібно запустити додаток( який не потребує установки) та вибрати відповідний режим в розділі Pettern і колір за допомогою кнопки Colour Selector.


Є ще цілий рід програм та сервісів, за допомогою яких ви зможете провірити биті пікселя, такі як: Monteon (для тестування він використовує не статичне зображення, а зациклений відеоролик. Це допоможе проконтролювати швидкість оновлення пікселів на екрані), Vanity Monitor Test, IsMyLcdOk та інші.


Чи можливо відновити биті пікселя? Так можливо, тут важливо зрозуміти звідки вони появились. Якщо вийшов з ладу керуючий транзистор, прибрати пошкоджений елемент на екрані можна тільки за допомогою спеціального лазеру. Проте, якщо причина полягає у зависанні субпікселя, то користувач може позбутись дефекту застосувавши програму Bad Crystal.


Також добре себе зарекомендувала програмка UndeadPixel. Нажавши «Start» в розділі «Undead Pixel». На екрані відобразиться квадрат, який міняє колір. Використовуючи функцію Drag & Drop, можна переміщати квадрат над дефектною областю. Вернути до «життя» повністю чорні пікселі не можливо.


Є ще варіант який передбачає фізичну дію. Ви берете ватну паличкуі акуратно надавлюєте на битий піксель. Через декілька хвилин (від десяти до п’ятнадцяти) вийшовший з ладу елемент може запрацювати. «Вилікувати» таким методом матрицю можливо тоді, коли пікселі були «застрягшими» або «гарячими».

Top