На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Відеокарти для ПК

Найперше потрібно розібратись для чого вона вам потрібна? Це по суті і найважливіше питання при виборі відеокарти, відповівши на яке ви оберете максимально оптимальну для себе. Оскільки не має змісту в топову комплектацію ПК ставити дешеву відеокарту, так як не має змісту в офісний комп’ютер ставити RTX.


Всі відеокарти діляться на два види: інтегровані (це ті, які вбудовані) та дискретні (як окрема деталь, яку ви при бажанні можете замінити). І от коли річ заходить про дискретні відеокарти, користувачі діляться на два табори – це прихильники Nvidia та AMD Radeon. Графічні адаптери цих виробників відрізняються по декільком критеріям. Багато сучасних відеокарт створюються під певні оприділені задачі. Якщо провести порівняння NVIDIAта AMD, то в різних іграх вони будуть показувати різні результати. Так, що не можливо однозначно сказати яка з цих карт є краща. Проте повністю можливо підібрати із запропонованих варіантів ту відюху, яка буде ідеальною для вас.


На що ж перше потрібно звертати увагу при виборі відеокарти?

Рано чи пізно всі стикаються з тим, що потрібно апгрейднути свій ПК або і взагалі оновити. І от коли доходить до відеокарт то потрібно звертати увагу на:


Процесорозалежність. Вибір відеокарти по великому рахунку залежить від характеристик центрального процесора, особливо коли мова йде про ігрові відеоадаптери. Тому, що на FPS в іграх впливає кількість ядер процесора і тактова частота. До речі, оптимальний ігровий ПК повинен мати не менше чотирьох ядер. Відеокарту потрібно купувати під процесор який вже є у вашому ПК;


Сумісність з материнською платою. Правильна відеокарта – це карта сумісна з материнською платою. І ця характеристика не в останню чергу оприділяється типом роз’єму. У графічних адаптерів вони бувають двох видів: PCI-Express та AGP. В сучасних моделях в основному використовується PCI-Express 1.0, 2.0, 2.1, 3.0 та інші;


Особливості живлення. Деякі варіанти дуже потужних відеокарт потребують додаткових джерел живлення. Це означає, що відеоадаптер прийдеться не просто вмонтувати у материнку, а і під’єднати за допомогою кабелю до блоку живлення.


Графічний процесор. По суті відеокарта складається з графічного процесора і пам’яті. Перший і буде тим ключовим компонентом, який буде оприділяти продуктивність графічної підсистеми карти.


Тип та обєм памяті. Для багатьох основним фактором буде виступати об’єм графічного процесора. І тут не поспориш, ця характеристика і дійсно є важливою, однак керуватись гаслом «чим більше тим краще» тут не підійде. Пам’ять у відкритих – це кадровий буфер, куди йде інформація для зчитування та обробки даних за допомогою CPU, ну і на додачу в ній зберігаються текстури. Коли у вас є запас відео пам’яті це звісно круто, проте не менш важливо рахуватись із показниками частоти, яким володіє шина. Пояснюєм, GPU з однаковим об’ємом, але різною частотою ,в тестах будуть показувати різну продуктивність. Тобто карта на 4GB при шині 128 біт буде менш результативніша ніж карта на 3GB з шиною 256 біт.


Система охолодження. Чим потужніша відеокарта, тим важливіше для неї правильне та хороше охолодження. Перегрівання графічної карти викликає дефекти на картинці. Тому важливо, щоб були потужні кулера. Вони бувають референсні та нереференсні. В референс-системах за охолодження відповідає один вентилятор. Такий кулер зазвичайпереганяє гаряче повітря із задньої частини комп’ютера. В нерефенесних системахє два та три кулера, які установлені таким чином, щоб відганяти тепле повітря безпосередньо від відеокарти. Перевага цього варіанту – більш тиха робота. Крім того, потрібно знати, що система охолодження у відеокартах буває активна ( з вентиляторами) та пасивна (повністю безшумна). Останні варіант годиться тільки для слабких відеоадаптерів, які не потребують потужного охолодження.


Так яку ж відеокарту вибирати? Якщо вона потрібна у простому ПК для офісної роботи, без роздумів можна брати GTX 1050, GTX 1050 Ti, GTX 1650 та інші. Тут не потрібно забувати про те, що якщо вона дешева то це не означає, що вона погана. Якщо ж вам потрібна відеокарта для важких потужних ігор, дивіться в сторону RTX 3090, RTX 3070 та інші.

Top