На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Охороняйтеся. Чому сканування обличчя не захистить ваш смартфон і як це виправити.

хороняйтеся. Чому сканування обличчя не захистить ваш смартфон і як це виправити.

Перша новина - флагманcкий смартфон Google Pixel 4 можна розблокувати обличчям з закритими очима. Друга новина - наклеївши на екран флагмана Samsung Galaxy S10, можна його розблокувати абсолютно будь-яким відбитком пальця.

Круто, звичайно, що виробники всіляко покращують екрани, батареї, фотографічні можливості і так далі, але ось з безпекою даних - бардак. І мова навіть не йде про смартфони середнього сегмента, мова йде про флагмани за купу грошей.


Розблокування смартфона біометрикою - зручно і досить безпечно в ті моменти, коли ви контролюєте своє тіло ( наприклад, не спите).

Те ж саме, якщо у вас блокування по відбитку пальця. Досить знати яким саме пальцем знімається блокування, а визначити це не важко: якщо лівша - відповідно, палець лівої руки, правша - правої.

Просто взяв і розблокував хоч пальцем ноги сусіда.

Що ж з усім цим робити? Власникам Pixel 4 і Galaxy S10 - дочекатися оновлення прошивки, в яких це виправлять.


Розблокування кодом, за умови, що сам код надійний, а не «1111» і не дата вашого народження - це безпечно.

Під надійним кодом я маю на увазі комбінацію з чисел і букв в кількості від шести символів. Більш-менш сучасні смартфони дозволяють замінити стандартний чотиризначний код на щось серйозніше. І, якщо дозволяють налаштування, включити запит коду, при декількох неправильних розпізнаваннях біометрії.

Створення резервних копій - невід'ємна складова безпеки ваших даних

Крім цього, я б радив налаштувати знищення даних зі смартфона при декількох неправильних вводах коду. Найчастіше це 10 спроб. Але, важливо розуміти, що якщо ви не робите резервні копії в автоматичному режимі , дані будуть втрачені.

Упевнений, що хтось із вас скаже, довгі і комбіновані коди, резервні копії і так далі - дуже незручно. Згоден, незручно. Але безпека не буває зручною.
Top