На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Апгрейд комп'ютера: як вибрати жорсткий диск

Але як правильно вибрати HDD-накопичувач?

Для чого потрібен вінчестер

Незважаючи на те, що жорсткі диски на сьогоднішній день вважаються застарілим типом постійної пам'яті, вони до сих пір користуються попитом через свою відносно невисоку ціну. Сучасні SSD-накопичувачі швидкі, енергоефективні, повністю безшумні і не бояться механічних навантажень, однак їх вартість у кілька разів перевищує вартість жорстких дисків.

Вибираючи жорсткий диск, зорієнтуйтеся, з якою метою ви його купляєте. Саме від цього буде залежати, на якому обсязі і форм-факторі HDD-накопичувача ви зупинитеся.

Зовнішній або внутрішній

Якщо ви плануєте вдосконалити свій комп'ютер і збільшити кількість доступної в ній постійної пам'яті, найкраще віддати перевагу внутрішньому жорсткому диску.Зовнішній жорсткий диск ми рекомендуємо купляти в тому випадку, коли вам необхідно додаткове сховище, яке можна буде використовувати на будь-якому комп'ютері або пристрої з USB-інтерфейсом. На такому жорсткому диску ви зможете зберігати, наприклад, документи, фільми, музику і підключати при необхідності його до ноутбука, телевізора та інших пристроїв.

На що звернути увагу при виборі

При виборі жорсткого диска необхідно звертати увагу на такі його характеристики, як: розмір, обсяг, швидкість обертання шпинделя, об'єм кеш-пам'яті, інтерфейс підключення і компанію-виробника.

Розмір жорсткого диска

Розмір жорсткого диска (його ширина, відповідна під стандартні кріплення в стаціонарних комп'ютерах і ноутбуках) обчислюється в дюймах.

Для стаціонарних системних блоків, як правило, використовуються 3,5-дюймові жорсткі диски. У свою чергу, в ноутбуках в основному можна зустріти 2,5-дюймові HDD.

Об'єм жорсткого диска

Ще однією характеристикою, на яку необхідно звертати увагу при виборі жорсткого диска, є його пам'ять. У цьому питанні ви повинні зорієнтуватися самі, оскільки кожному необхідний свій обсяг. Наприклад, більшості користувачів може бути достатньо 500 ГБ, тоді як декому може здатися мало і жорсткого диска об'ємом 2 ТБ.

При виборі HDD-накопичувача враховуйте одне важливе правило: чим вище обсяг, тим менша ціна за 1 ГБ.


Швидкість обертання шпинделя

Усередині кожного HDD-накопичувача знаходиться диск, на якому зберігається вся інформація. Завдяки постійному обертанню диска, головка зчитує і записує інформацію. Швидкість обертання шпинделя в вінчестерах зазвичай становить 5400, 5900, 7200 або 10000 обертів на хвилину. Найбільш оптимальним вибором є накопичувачі зі швидкістю 7200 об / хв. Якщо ж вам дозволяють фінанси, ви можете вибрати і HDD-накопичувач з 10000 об / хв, адже чим вище швидкість, тим швидше буде записуватися і зчитуватися з нього інформація.

Якщо говорити про зовнішні жорсткі диски, більшість з них мають швидкість 5400 об / хв, чого буде достатньо для зберігання файлів, однак копіювання та зчитування інформації з таких дисків буде відбуватися довше.

Об'єм кеш-пам'яті

Об'єм кеш-пам'яті також має велике значення при виборі вінчестера. Більшість зовнішніх жорстких дисків не мають великого обсягу буфера. Зазвичай у них він становить 8 МБ. Що стосується внутрішніх дисків, то у них обсяг кеш-пам'яті повинен складати від 32 МБ і більше. Оптимально, якщо цей параметр становить 64 МБ.

Інтерфейс підключення

Більшість сучасних внутрішніх накопичувачів оснащені інтерфейсом SATA III. Якщо на материнській платі є такий роз'єм, можна домогтися максимальної швидкості обміну інформацією. Раніше були широко поширені жорсткі диски з інтерфейсом підключення IDE, однак зараз вони вже не продаються.

Взагалі інтерфейс SATA буває трьох видів. SATA (до 1,5 Гбіт \ с), SATA2 (до 3 Гбіт \ с) і SATA3 (до 6 Гбіт \ с). Зовні вони однакові і розрізняються лише швидкістю передачі даних. Перш ніж зупинити свій вибір на більш дорогому жорсткому диску з SATA3, переконайтеся, що Ваша материнська плата має підтримку цього інтерфейсу. В іншому випадку Ви отримаєте недоцільну витрату коштів, тому що SATA3 HDD, підключений до інтерфейсу SATA на старій материнській платі, буде працювати на обмеженій швидкості до 1,5 Гбіт \ с, не використовуючи всіх своїх можливостей.

Що стосується зовнішніх жорстких дисків, зверніть увагу, щоб вони підтримували підключення по USB 3.0 і USB Type-C (найновіші моделі).

Виробник

До 2017 року багато хто з компаній-виробників жорстких дисків зрозуміли, що HDD-накопичувачі застарівають і продали свій бізнес конкурентам, переключившись на інші напрямки. В результаті на ринку HDD залишилося 3 компанії: Seagate, WD і Toshiba.


За якістю продукція Toshiba, Seagate або WD практично не відрізняється, проте серед дисків малого обсягу останнім часом хвалять Toshiba, в той час як серед накопичувачів великих обсягів частіше вибирають WD і Seagate.

Якщо говорити про зовнішні жорсткі диски, в цьому сегменті, крім Toshiba, Seagate або WD, можна також віддати перевагу пристроям Transcend, ADATA і Silicon Power. Всі вони відрізняються високою надійністю і дають гарантію, як мінімум, 2 роки.

Підсумки

Отже, на що необхідно звертати увагу при виборі жорсткого диска:

  1. Перше, що вам потрібно зробити - це з'ясувати, який роз'єм має ваш старий жорсткий диск. Якщо це старий IDE, рекомендуємо подивитися роз'єми на материнській платі. При наявності SATA-підключення краще придбати SATA-жорсткий диск. Якщо ж такий роз'єм відсутній, вам доведеться придбати перехідник, так як жорсткі диски з IDE-роз'ємом у продажу відсутні.
  2. Визначтеся з об'ємом пам'яті, швидкістю і кешем жорсткого диска. Чим ці показники вищі, тим краще, однак і ціна такого HDD-накопичувача буде вище.
  3. Залежно від того, який тип жорсткого диска ви вибираєте, визначитеся з його виробником.
Top