На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Як обрати корпус для ПК?

Як обрати корпус для ПК?

Почнем із його габаритів. При виборі корпусу враховуйте найперше розмір материнської плати та вашої відеокарти. Це великі комплектуючі, які повинні міститися в корпус. Також не варто нехтувати висотою кулера - щоб не довелося потім ламати голову куди його причепити.
Але перш ніж вибрати модель, потрібно розуміти для себе основні моменти:

під які завдання ви будете використовуватися корпус;

яке обладнання планується встановити в нього;

в якому місці було б краще розташування отворів для обдування;

встановлено попередньо блок живлення і якої він потужності. Адже запас для майбутнього апгрейда вельми, ну вельми бажаний. Ось основні стандарти материнських плат: Mini-ITX, Micro-ATX, ATX, E-ATX, XL-ATX.


Горизонтальний корпус SFF має невелику вагу та займає мало місця. Його зручно брати з собою при необхідності. З метою економії робочого простору на ньому можна розмістити монітор. Вертикальний тип корпусу розділяють за розмірами на три класифікації.


Маленький (mini) - вибір комплектуючих обмежений через невеликий обсяг корпусу. Зібрати продуктивний вам нажаль ПК не вийде.


Середній (midi-tower) - поширений вид корпусу для настільного ПК. Чудово підходить для офісного варіанту і для складання хорошого рівня ігрової платформи.


Більш місткий (full-tower) - найбільший корпус із запропонованих на ринку. Підходить для великого числа комплектуючих і створення нової конфігурації комплектуючих.


Система охолодження. Нехтувати системою охолодження не варто. Термін життя комплектуючих всередині ПК залежить від якості охолодження. Розмір і матеріал корпусу безпосередньо впливає на охолодження. При підборі корпусу для ПК потрібно враховувати: матеріал стінок коробки - алюміній або сталь. Вони обидва добре розсіюють тепло, як алюміній в три рази швидше його проводить; товщина стінок повинна бути не менше 0,5 мм для гарній шумоізоляції.


Хороша організація циркуляції повітря всередині корпусу забезпечить якісне охолодження внутрішніх компонентів. На передній панелі варто встановити один або декілька кулерів, які будуть активно втягувати кімнатне повітря. У свою чергу на задню частину варто ставити вентилятор який буде видувати повітря. Такий розподіл дозволить створити хорошу тягу. Охолоджене повітря буде циркулювати через внутрішні компоненти, і виноситься назовні. Вибираючи корпус хорошим бонусом буде можливість встановити додаткові кулера вгорі чи збоку корпуса, для ще кращої циркуляції повітря.


Розташування блоку живлення. У старих та бюджетних корпусах блок живлення розташований вгорі. Тепло, що виділяється відеокартою та процесором піднімається. Кулер блоку живлення спрямований вниз і працює на вдув, тому йде не охолодження, а перегрів. Корпус для ПК краще брати з нижнім розташуванням блоку живлення. Він не буде пропускати через себе гаряче повітря від комплектуючих. Навпаки, забирає і охолоджується повітрям з кімнати, тому прослужить не один рік.


Відсіки для жостких дисків. У дешевих корпусах кріплення жорсткого диска відбувається за допомогою болтів. Це не найкращий і далеко не найзручніший спосіб кріплення. Рекомендуєм звернути увагу накорпуса в яких жосткі диски кріпляться задопомогою і висувних кріплень.


Хорошим бонусом буде можливість зручного розташування кабелів всередині (кабель менеджент). Багато людей, при самостійній збірці, нервують, коли бачуть велику кількість дротів. Правильно прокласти кабель менеджмент - це важливо. Зміст не в тому, щоб було красиво, особливо якщо кришка корпусу прозора, а в охолодженні. Якщо дроти будуть висіти купою чи хаотично, будуть виникають труднощі потокам повітря, який направлено проходить від переднього вентилятора до заднього. В результаті цього буде накопичуватись пил, який забиває корпус.

Top