На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Огляд відеокарти Asus ROG Strix GeForce RTX 3070 OC Edition

Карта має 8 ГБ пам'яті GDDR6 SDRAM, розміщеної в 8 мікросхемах по 8 Гбіт на лицьовій стороні PCB. Мікросхеми пам'яті Samsung. Нова концепція охолодження, запропонована Nvidia, передбачає наявність радіатора, який помітно довший самої PCB, при цьому крайній правий вентилятор СО продуває ребра і теплові трубки радіатора наскрізь. Карта Asus майже повністю дотримується цієї концепції, однак друкована плата у неї величезна, а отже разом з СО ця карта буде виглядати справжнім звіром. Так, взявши цю відеокарту в руки, важко повірити, що це не GeForce RTX 3090 і не GeForce RTX 3080, а всього лише GeForce RTX 3070.


Штатна частота пам'яті у карти Asus дорівнює референсному значенню, а частота роботи ядра в режимі за замовчуванням (Gaming mode) трохи вище в бусті і максимально, ніж у референс-карти. OC Mode піднімає частоту в Boost на 12,1% відносно референсної величини, проте максимальна частота залишається всього на 4,6% вище референсного максимуму, тому сумарно приріст продуктивності виявився не вище 4,5%.


Карта має подвійний BIOS, що вже традиційно для топових рішень Asus. На торці карти є перемикач, в різних версіях BIOS (вони названі Performance mode і Quiet mode - продуктивний і тихий режими) задані різні криві роботи вентиляторів. Цікавим є те, що у плати не звичайні 4, а 5 відеовиходів: доданий ще один HDMI 2.1. Однак GPU дозволяє виводити картинку одночасно тільки на 4 монітори, тому таке рішення просто забезпечує більшу гнучкість при виборі відеовиходів.
Живлення до карти подається через два 8-контактних роз'єми. Фірмова утиліта Asus GPU Tweak II прекрасно працює з цією картою, і саме через неї можна включити фабричний режим OC Mode. Не варто говорити про те, що є і можливість ручного розгону. Основою СО є величезний двосекційний пластинчастий нікельований радіатор з тепловими трубками, припаяними до підошви прямого контакту з GPU і мікросхемами пам'яті. Цей же радіатор служить охолоджувачем і для компонентів перетворювачів живлення VRM за допомогою невеликих підошв. Поверх радіатора встановлений кожух з трьома вентиляторами 95 мм типу Axial-tech, у яких кінці лопатей з'єднані кільцем для більш чіткого напрямку потоків повітря на радіатор. Центральний вентилятор обертається в протилежну сторону щодо крайніх, що забезпечує такий собі «ефект шестерень», допомагаючи боротися з турбулентністю потоку повітря. Зупинка вентиляторів при малому навантаженні відбувається, якщо температура GPU опускається нижче 50 градусів. Зрозуміло, СО при цьому стає безшумною. При запуску ПК вентилятори працюють, потім ще до завантаження ОС вимикаються.


Підсвічування у карти реалізована на верхньому торці, у вставках близько вентиляторів і в логотипі ROG, вбудованому в задню пластину. Управління підсвічуванням традиційно виконано за допомогою фірмової програми Asus - Armoury Crate. Програма дозволяє синхронізувати підсвічування карти не тільки з материнською платою і її ARGB / RGB-портами (якщо плата випущена Asus), але і з рядом модулів пам'яті відомих виробників. Вибір режимів не надто широкий, проте є програма Aura Creator, яка також поширюється безкоштовно, і з її допомогою можна створити власні сценарії підсвічування. У порівнянні з минулими моделями ROG Strix серії GeForce RTX 20 підсвічування у нинішнього покоління лінійки посилена, стала майже помпезною.

Top