На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Як не "вибити" в нуль батарею в ноутбуці

Друзі, в цій статті ми вам допоможемо продовжити термін роботи вашого ноутбука та як правильно експлуатувати акумулятор ноутбука, щоб він прослужив вам більше часу. Ця проблема не втрачає свою актуальність, так як частка ноутбуків на ринку становить досить велику частину, роблячи їх затребуваними у всіх верствах населення.


Перш ніж ми розглянемо рекомендації в рамках цього питання, давайте дізнаємося, який тип батареї використовується в ноутбуках, на що варто звертати увагу при покупці. Цікаво є те, що практично у всіх пристроях, незалежно від виробника (крім компанії Apple), використовуються літій-іонні акумулятори, які відрізняються від старих тим, що навіть якщо вони за габаритами менші, але надають набагато більше часу автономної роботи. Вони розраховані на 300 циклів зарядки (близько двох-трьох років). Такий же тип батарей знаходиться всередині смартфонів і планшетів. На сьогоднішній день він є найбільш привабливим. Однак, ноутбуки Apple Macbook оснащуються літієво-полімерними акумуляторами, які розраховані на 1000 циклів зарядки, що відповідає чотирьом - п'яти років роботи.


Поради по роботі

Намагайтеся повністю не розряджати і заряджати його. Оптимальним варіантом буде такий розклад: розряджається максимум до 10-20 відсотків, після чого заряджаєте до 80 відсотків. Це дозволить дещо продовжити життя акумулятора. Якщо вам не потрібна портативність ноутбука, тобто, ви не відключаєте його мережі енергоспоживання, то краще за все буде зарядити батарею до 75-85 відсотків, потім витягти її в сухе прохолодне місце. А ноутбук підключіть до мережі живлення і користуйтеся ним, як звичайним комп'ютером. Зверніть увагу, що при тривалому зберіганні акумулятора рекомендується заряджати раз в чотири-п'ять місяців, щоб батарея втратила своє життя.


Акумулятори пристроїв Apple Macbook, навпаки, люблять працювати не від мережі. Вони не потерплять тривалого зберігання і «безтурботного» життя. Тут буде краще користуватися найпершим радою, але постійно працювати від батареї. Вона розрахована на 1000 циклів, тому можете не переживати, що через рік-два вона втратить свої властивості.


Не кладіть ноутбук на м'яку поверхню: в такому положенні система охолодження не зможе працювати адекватно, і пристрій буде сильно нагріватися, що негативно позначається на системі живлення. Варто класти ноут на твердій та рівній поверхні. Те ж саме стосується і холоду: монтувати відео або грати в ігри в дуже прохолодній кімнаті чи прохолодному середовищі - не найкраща ідея.

Ноутбук на мягкой поверхности


Для забезпечення найбільшої тривалості автономної роботи найкраще використовувати спеціальний план електроживлення, який в певні моменти включає режим економії енергії. Також варто згадати понижену яскравість екрану: вона зможе продовжити термін роботи від однієї зарядки. Не рекомендується використовувати режим очікування. Віддайте перевагу режиму сну, який допоможе зберегти рівень енергії. Ні в якому разі не користуйтеся ноутом від батареї, одночасно підключивши його і до джерела живлення за допомогою зарядного пристрою. Це дуже негативно позначається на акумуляторі, який через тривалий час подібного використання просто втратить всі свої властивості. Таку батарею з часом потрібно буде замінити.
Top