На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Нова матриця Sony зробить революцію в мобільній фотографії

Компанія Sony готує до виходу сенсор SonyIMX800. Багато про цей сенсор інформації не має, наприклад ходять чутки, що перший смартфон, який отримає його буде Huawei P50. Проте саме цей сенсор переверне ринок мобільної фотографії з ніг на голову повністю, і ми зараз вам поясним чому.


ЩО ТАКОГО ВАЖЛИВОГО В IMX800?

Най перше розмір сенсору, згідно даним, його діагональ буде всього на всього 1дюйм. А це вже співвідноситься з розміром матриці у компактних фотоапаратах чи камерах. Важливо, що сенсор великого розміру дає більше можливостей для покращення якості знімків. І я тут вам кажу не про деталізацію, а і наприклад, про шуми, які дотично мають відношення і до деталізації.


Окей, у вас постане запитання: "Так що ж впливає на готовий знімок?". Не потрібно забувати, що якість фотографії залежить від багатьох чинників. Розглянемо власне ті, які стосуються виробника обладнання. Першим фактором будуть лінзи виробника, низька якість яких в результаті призведе до замилення і деформації зображення.


Світло, що передає інформацію про об'єкт, який ви фотографуєте, переходить через лінзи на матрицю (сенсор) камери. Від його фізичного розміру залежить якість знімків: пікселі більшого розміру отримують більше інформації зі світла, що в підсумку вам дає більше деталізації. Якщо сенсор невеликого розміру, то і пікселі на ньому будуть маленькими. Вони не дуже добре переробляють інформацію, отриману зі світла. У підсумку в тих місцях, де світла виявляється недостатньо і матриця нічого з них не витягує, відбувається заміна. Цю заміну називають шумом.


І тут ми переходимо до софтової складової, яка починає діяти в той момент, коли фотографія потрапляє в співпроцесор обробки зображення. Тому робота софта також дуже сильно впливає на якість підсумкового знімка. І тут мова не тільки про шумодав, а й про нейромережі, що підвищують якість фотографій. Найяскравішим прикладом, де софт грає дуже важливу роль, стали смартфони Google Pixel. Google дуже багато грошей вклала у вивчення і розробку потрібного для камери ПО. Якість камер смартфонів розвивається поступово: апаратну частину підтягнули - її наздоганяє софтова частина.


Вихід Sony IMX800 або Samsung ISOCELL GN2 (це теж матриця досить великого розміру: 1 / 1,12 дюйма) відкриває нові двері для розвитку. Ви це можете бачити на прикладі Panasonic LUMIX CM1 - смартфона з дюймовою матрицею. Його випустили в 2015 році:


Не беручи до уваги великий сенсор та надпис Leica на лінзі, камера цього телефону була паршива. Телефон отримував докори за то, що він не вартував своїх 800$, які за нього просили. Особисто я не користувався цим смартфоном, але не важко уявити, що це була правда, навіть по тій причині, що в той час софт не був хорошим. Інженерія в ті роки не була готова робити дорогі та якісні технології.


Вихід Sony IMX 800 буде успішним - зараз кожен виробник, який є або хоче бути А-брендом, повинен робити кращі камерофони. Варто додати, що інженери останні роки не спали, а розвивали ті самі технології. В результаті сенсу від дюймового датчика зараз буде значно більше, ніж шість років тому. Головне, щоб його не зіпсували поганими об'єктивами.
Top