На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Що таке Hi-Res Audio?

У 2014 році Digital Entertainment Group, Асоціація споживчої електроніки і Академія звукозапису разом зі звуко записуючими лейблами офіційно визначили аудіо високої роздільної здатності як «аудіо без втрат, яке здатне відтворювати весь спектр звуку із записів, які були отримані з джерел кращих, ніж джерела музики CD-якості».

Крім того, для уточнення цього формулювання були зафіксовані чотири різних категорії записів, щоб максимально точно визначити запис, зроблений з «доступного джерела музики найкращої якості».

  • MQ-P: з основного джерела PCM 48 кГц/20 біт або вище – зазвичай 96/24 або 192/24
  • MQ-A: з аналогового основного джерела
  • MQ-C: з CD в якості основного джерела (44,1 кГц/16 біт)
  • MQ-D: з джерела DSD/DSF – зазвичай це контент 2,8 МГц або 5,6 МГц


Окей, з цим розібрались, але ж які є формати аудіо для прослуховування? MP3 (не hi-res): це мабуть найпоширеніший формат стиснення із втратами, забезпечує невеликий розмір файлу, але далеко не найкращу якість звуку. Зручний для зберігання музики на смартфонах. AAC (не hi-res): Альтернатива MP3 від компанії Apple, стиснення теж відбувається з втратами, але звучить помітно краще. Використовується для завантажень з iTunes, потокової передачі Apple Music (зі швидкістю 256 кбіт/с) і потокової передачі YouTube. WAV (hi-res): Стандартний формат, в якому закодовані всі компакт-диски. Хороша якість звуку, але взагалі без стиснення, що означає величезні розміри файлів. FLAC (hi-res): Цей формат стиснення без втрат підтримує частоту вибірки з високою роздільною здатністю, займає близько половини простору WAV і зберігає метадані та інші.


Чим може бути привабливе Hi-Res Audio? Основною заявленою перевагою аудіофайлів з високою роздільною здатністю є чудова якість звуку у порівнянні зі стислими аудіоформатами, такими як MP3 і AAC. Для завантаження з таких сайтів, як Amazon і Apple, а також потокових сервісів, таких як Spotify, використовуються стислі формати файлів з відносно низьким бітрейтом – AAC-файли 256 кбіт/с в Apple Music і 320 кбіт/с Ogg Vorbis у Spotify. Завдяки більшій кількості інформації у файлі для відтворення, Hi-Res Audio, як правило, може похвалитися більшою деталізацією і текстурою, наближаючи слухачів до вихідної якості – за умови, що ваша аудіосистема сумісна.


Top