На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Як вибрати зовнішній SSD диск?

ЯКА РІЗНИЦЯ МІЖ SSD ТА HDD

Що SSD та HDD підключаються до техінки та різного роду гаджетів через USB. Але між ними різниця і вона очевидна. Конструкція HDD диску передбачає наявність декількох металевих пластин і спеціальної голівки. Коли вона обертається на поверхні, вона читає і записує інформацію. В той час як SSD диск являє собою твердотільний механізм, всередині якого є лишень набір різних мікросхем. Швидкість читання/запису на HDD єв рази повільніший ніж на SSD дисках. Якщо для вас швидкість запису є важливою, і вам потрібно оперативно перекидувати великі об'єми інформації, тоді ви повинні дивитись в сторону SSD. Форм-фактор: також є різним. HDD диски бувають 2.5", 3.5". В той час як SSD диски бувають 1.8", 2.5", М.2. Останній розмір М.2. представляє собою маленьку пластинку з мікросхемами.

Зовнішній твердотільний накопичувач Samsung T7 500GB Titan Gray (MU-PC500T/WW)

По стійкості ударів HDD диски є менш витривалими у порівнянні з SSD дисками. На ринку представлені багато варіантів HDD дисків, які мають гумові бамбера.


SSD диск виручить вас коли: у вас буде нестача пам'яті на вашому ПК чи ноутбуці. Коли вам необхідно мати резервний диск для бекапу. З часом Інформація копіюється на зовнішній накопичувач і зберігається там. У разі втрати даних на ПК або ноуті можна безпроблемно відновити з SSD диску. Коли вам потрібно працювати з даними в різних місцях. Наприклад, вам потрібно зробити проект на роботі, а презентувати його в іншому місті чи країні. НАбагато зручніше взяти із собою компактний SSD, ніж возити ноутбук з собою. Важливо, що на SSD диски можна встановлювати операційну систему, це допоможе вам розвантажити та прискорити швидкодію вашого ПК чи ноута. Також є моделі які мождна під'єднати до смарт телевізора.


ЯК ОБРАТИ ЗОВНІШНІЙ SSD ДИСК?

Найперше потрібно оприділитись із об'ємом пам'яті який вам потрібний. Об'єм пам'ятi від цього показника буде залежати не тільки скільки інформації ви зможете закинути на диск, але і ціна. Чим більший об'єм пам'яті, тим більша і ціна в результаті. Вибирати об'єм пам'яті краще із запасом. Наприклад, тільки один фільм важить 1 – 2,5 гіг, а для зберігання системи знадобиться 20 – 40 і більше гіг.

Важлива порада: у випадку 100% заповнення зовнішнього сховища файлів, швидкість роботи диска може знизитися. Краще залишати вільною ≈ третю частину від об'єму.


Форм-фактор. ПІд цим мають на увазі розмір в дюймах. У накопичувачах можуть бути наступні варіанти:

  • 1.8" на вигляд вони на трошки більші ніж флешка usb. Ємність буває різна від пару сотнів гіг до 2 Тб. Це варіант для мобільного використання, такий диск поміститься навіть у маленьку кишеньку куртки.

  • 2.5" це своєрідні не великі кишенькові диски. Вони є не на багато більші, ніж диски у форматі 1.8". Найпоширеніша схема використання саме у ноутбуках.

  • М2 підключаються через SATA і PCI-E. Це варіант для апгрейду ультра-і ноутбуків, а також настільних ПК.

SSD накопители M2 – что это: обзор интерфейса и его параметров


ШВИДКІСТЬ РОБОТИ SSD ДИСКУ

Важливо не забувати, що на швидкість роботи будуть впливати два фактора: швидкість запису та швидкість читання. Швидкість запису вказує на те, наскільки швидко зберігається інформація на диску, в той час як швидкість читання власне і визначає час, який потрібно SSD для відкриття тої чи іншої програми/інформації. Оптимальні показники швидкості кращого зовнішнього диска SSD - 500 – 600 МБ/сек. На швидкість накопичувача впливає інтерфейс підключення. наприклад: USB – швидкість варіюється в межах 500 МБ/с; а Thunderbolt – понад 1000 Мб/с.


Є ще пару моментів, якими нехтувати при виборі SSD не варто. Один з них це цикл перезапису. Змінити дані на ССД можна лише певну кількість разів. Потім велика ймовірність появи проблем в роботі системи. У характеристиках до товару зазвичай вказується це число. Тип пам'яті. Підвиди NAND відрізняються швидкістю, споживанням енергії та ін. параметрами. У пристроях Самсунг зустрічається і V-NAND, 3D NAND, які, за заявою виробника, кращі за продуктивністю і терміном служби.


БРЕНДИ

Samsung – випускає ССД з невеликим об'ємом пам'яті від пари сотень гіг, до декількох терабайт. Диски бренда захищають інформацію після запису апаратним шифруванням. Моделі досить легкі завдяки пластиковому корпусу.

TRANSCEND – розробник твердотільників, які використовуються для ноутів Apple та інших брендів, настільних ПК, моноблоків, TV.

ADATA – в лідерах з виробництва систем зберігання даних. Випускає твердотільники із різними форм-факторами. Продукція відрізняється цікавим дизайном, ультратонким корпусом.Top