На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Як правильно встановити холодильник?

У інструкції до будь-якій техніці чорним по-білому прописані вимоги до використання. І це як раз той факт, коли потрібно перечитувати, а не керуватись своїми бажаннями.


Вибір місця для холодильника

Цілком логічно, що до придбання холодильника ви визначилися або хоча б «прикинули» де він буде стояти. Що ж. Давайте перевіримо свій вибір в плані безпеки і зручності - як рекомендує виробник. Отже, як правильно ставити холодильник:

  • Між побутовим пристроєм і стіною або меблями повинно бути відстань більше 10 см, щоб уникнути перегріву агрегату.

  • Холодильник необхідно виставляти за рівнем, без перекосів. Так дверцята будуть закриватися рівно, ущільнювач не буде деформуватись, а під час роботи не виникатиме зайвий шум.
  • За допомогою регулювання передніх ніжок краще створити невеликий нахил (1-2 градуси) назад.

Установка вбудованого холодильника відбувається за таким же принципом. Важливо звертати увагу на навіс фасаду. Він повинен бути прикріплений рівно по всьому периметру. Кріпильні елементи йдуть в комплекті. Перед тим, як встановити холодильник, важливо передбачити для нього антисковзні резинові наклейки і накладки. Якщо підлога слизька, а найчастіше на кухні викладений кахель або плитка, тоді накладки допоможуть запобігти зсуву холодильника. Кут відкривання дверцят повинен бути оптимальним, щоб вони не билися об меблі або інші предмети.

Холодильники |Двухдверные | Haier


Де не можна ставити холодильник

Є пару місць-табу на будь-якій кухні, де небажано підключати будь який холодильник.

  • Близько до вікна. Контактування з віконним прорізом загрожує нагріванням під сонцем. Ультрафіолет знебарвлює зовнішній вигляд корпусу.

  • Біля батарей, духовок, плит, обігрівача. Через перегрів холодильник частіше ламається. Тримайте дистанцію хоча б за півметра від джерел нагріву. Якщо таке «сусідство» неминуче, убезпечити холодильник допоможе фольга, що відображає тепло.
  • Недалеко від раковини. Попадання води на розетку і корпус провокує коротке замикання. та ржавіння холодильника.
  • На балконі. Ставити не можна через кліматичні умови, які є на балконах у різну пору року. Для техніки вологість приміщення повинна бути менше 80%, а температура - до + 32 °.

Встановляєм поруч із розеткою

Щоб не плутатися у дротах подовжувача, варто підбирати місце для розміщення холодильника біля розетки. Мережа повинна бути заземлена, а розташування таке, щоб вільно підключати дроти без заломів та переносок. До розетки в межах досяжності простіше дістатися для відключення вилки при розморожуванні пристрою або з інших причин. У багатьох холодильниках вбудована система захисту від перепадів напруги. Це виручає при частих скачках струму в мережі. Якщо у вас немає такого оснащення, значить виручить стабілізатор струму або реле контролю напруги. Купити його можна в магазинах техніки, електроприладів або інтернеті. Перед придбанням потрібно заміряти напругу в електромережі. Виходячи з показників, консультанти магазину допоможуть з вибором відповідного стабілізатора. Установка не викликає труднощів: вилка холодильника підключається до приладу, який в свою чергу - до мережі.


Часто доводиться стикатися з проблемою псування продуктів. Таке трапляється через ігнорування налаштувань температури, адже заводські параметри підходять не для всіх. Залежно від моделі, регулятор може бути:

  • електронним - з цифровим або сенсорним екраном. З електронним управлінням не виникає складнощів завдяки кнопкам, які безпосередньо регулюють температуру. На коліщатку позначення від 1 до 7 вказують на шкалу холоду: де 1 - мінімальний рівень, 7 - максимальний. Рекомендується встановлювати цифру 3 - цього достатньо для продуктів. Високі показники змушують пристрій працювати з великим навантаженням, що зношує систему і споживає багато електроенергії;
  • механічним - це коліщатко з цифровими значеннями. Для холодильників з механікою бажано купити термометр, щоб помістити його в камеру і точніше контролювати необхідний температурний режим. Оптимальна температура для холодильника - + 2 ° - + 8 °, для морозильної камери - -16 ° / -24 °.


Бувають холодильники із льодогенератором. Вони є двох типів: стаціонарний ( у такому вода поступає напряму із труб) та наливний ( воду потрібно наливати у спеціальну емкість).

Основні помилки при установці та підключенні холодильника

Якщо правильно встановити холодильник і дотримуватися правил користування, можна забезпечити безперебійну працездатність агрегату 10 років і більше. Але бувають випадки, коли ви забули або не звернули увагу на дріб'язок, який призвів до поломки. Давайте ж не допускати промахи, по крайній мірі, деяких із них: після транспортування холодильник включають через 4 години, не раніше. За цей час холодоагент повернеться на свої місця і запобіжить поломці компресора. Холодильник з No Frost після транспортування повинен стояти вимкненим в приміщенні 6-12 годин щоб адаптуватись до температури. Потрібно оглядати корпус, шнур і вилку на цілісність після транспортування дефекти можуть вплинути на роботу техніки.


Top