У інструкції до будь-якій техніці чорним по-білому прописані вимоги до використання. І це як раз той факт, коли потрібно перечитувати, а не керуватись своїми бажаннями.
Вибір місця для холодильника
Цілком логічно, що до придбання холодильника ви визначилися або хоча б «прикинули» де він буде стояти. Що ж. Давайте перевіримо свій вибір в плані безпеки і зручності - як рекомендує виробник. Отже, як правильно ставити холодильник:
Установка вбудованого холодильника відбувається за таким же принципом. Важливо звертати увагу на навіс фасаду. Він повинен бути прикріплений рівно по всьому периметру. Кріпильні елементи йдуть в комплекті. Перед тим, як встановити холодильник, важливо передбачити для нього антисковзні резинові наклейки і накладки. Якщо підлога слизька, а найчастіше на кухні викладений кахель або плитка, тоді накладки допоможуть запобігти зсуву холодильника. Кут відкривання дверцят повинен бути оптимальним, щоб вони не билися об меблі або інші предмети.
Де не можна ставити холодильник
Є пару місць-табу на будь-якій кухні, де небажано підключати будь який холодильник.
Встановляєм поруч із розеткою
Щоб не плутатися у дротах подовжувача, варто підбирати місце для розміщення холодильника біля розетки. Мережа повинна бути заземлена, а розташування таке, щоб вільно підключати дроти без заломів та переносок. До розетки в межах досяжності простіше дістатися для відключення вилки при розморожуванні пристрою або з інших причин. У багатьох холодильниках вбудована система захисту від перепадів напруги. Це виручає при частих скачках струму в мережі. Якщо у вас немає такого оснащення, значить виручить стабілізатор струму або реле контролю напруги. Купити його можна в магазинах техніки, електроприладів або інтернеті. Перед придбанням потрібно заміряти напругу в електромережі. Виходячи з показників, консультанти магазину допоможуть з вибором відповідного стабілізатора. Установка не викликає труднощів: вилка холодильника підключається до приладу, який в свою чергу - до мережі.
Часто доводиться стикатися з проблемою псування продуктів. Таке трапляється через ігнорування налаштувань температури, адже заводські параметри підходять не для всіх. Залежно від моделі, регулятор може бути:
Бувають холодильники із льодогенератором. Вони є двох типів: стаціонарний ( у такому вода поступає напряму із труб) та наливний ( воду потрібно наливати у спеціальну емкість).
Основні помилки при установці та підключенні холодильника
Якщо правильно встановити холодильник і дотримуватися правил користування, можна забезпечити безперебійну працездатність агрегату 10 років і більше. Але бувають випадки, коли ви забули або не звернули увагу на дріб'язок, який призвів до поломки. Давайте ж не допускати промахи, по крайній мірі, деяких із них: після транспортування холодильник включають через 4 години, не раніше. За цей час холодоагент повернеться на свої місця і запобіжить поломці компресора. Холодильник з No Frost після транспортування повинен стояти вимкненим в приміщенні 6-12 годин щоб адаптуватись до температури. Потрібно оглядати корпус, шнур і вилку на цілісність після транспортування дефекти можуть вплинути на роботу техніки.