На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Як обрати робот-пилосос?

Як працює робот пилосос?

Пилососи-роботи – це особливий різновид бездротової техніки для прибирання. Такий пристрій потрібно лише включити, а далі він практично з усіма робочими питаннями справляється самостійно, складаючи маршрути пересування по будинку для прибирання, очищаючи підлогу і покриття для підлоги, а також заряджаючи свої акумулятори, коли це необхідно. Ці гаджети вміють визначати перешкоди і акуратно огинати їх, щоб не стикатися з меблями і стінами, обходять зустрічних людей і домашніх вихованців. А деякі моделі роботів-пилососів можуть навіть спустошувати свій мішок без участі людини – вони пересипають зібране під час прибирання сміття у вбудований в зарядну базу контейнер великого обсягу.

Забезпечує таку автономність і можливість віддаленого управління гаджетом зі смартфона функціональне програмне забезпечення. Користувачі можуть налаштовувати роботу робота-прибиральника так, як їм зручно, наприклад, встановлювати графік активності пристрою і коригувати маршрути його пересування. У багатьох моделях роботів-пилососів також є і опція голосового управління. І навіть можливість заміни стандартної озвучки звуковими файлами за своїм вибором.


Основні параметри роботів-пилососів

Характеристик і налаштувань у роботів-пилососів може бути багато, але якщо говорити про ключові параметри, то серед них можна виділити чотири основні моменти, від яких найбільше залежить ефективність їх роботи:

  • Параметри акумулятора. Вбудований акумулятор в роботі-пилососі повинен бути досить містким, щоб забезпечувати тривалий цикл прибирання, але також варто звертати увагу і на тривалість його зарядки. Зручно, коли для повного заряду батареї роботу-пилососу потрібно не більше декількох годин, оскільки в такому випадку він зможе частіше виїжджати з бази для автоматичного прибирання. Хорошу автономність мають моделі, яким одного заряду акумулятора вистачає на цикл прибирання тривалістю від одного до двох годин – цього вистачає на ретельне очищення досить великих за площею приміщень.
  • Потужність двигуна. Від потужності робота-пилососа залежить ефективність прибирання – цей параметр впливає на силу всмоктування і визначає, з якою швидкістю і зусиллям його щіточки будуть змітати пил і сміття. Особливо це важливо з килимовими покриттями, адже навіть щільний і гладкий палас вимагає від маленького робота-прибиральника більш інтенсивного очищення, ніж кахель або ламінат. Двигуни в таких пристроях економні в плані енергоспоживання, тому для ефективної роботи їм потрібно не так вже й багато потужності, наприклад, роботи-прибиральники з потужністю двигуна на рівні 30-50 Вт дуже добре справляються з прибиранням.
  • Місткість мішка для пилу. Оскільки розміри роботів-пилососів мініатюрні, то і контейнери для збору пилу в них, відповідно, теж невеликі. Але пристрій з зовсім вже мікроскопічним бачком-пилозбірником особливої ефективності в роботі продемонструвати не зможе, так що хорошим рішенням буде покупка робота з об’ємом пилозбірника близько 300 мілілітрів. А якщо у вас досить велика житлоплоща, то краще придивитися до моделей, обладнаних контейнером на 500 і більше мілілітрів.
  • Датчики. Щоб робот-пилосос добре прибирав і без проблем переміщувався по дому, йому необхідний цілий комплект різних датчиків. Наприклад, датчики наближення допомагають пристрою своєчасно визначати, що на шляху його руху є перешкоди, і об’їжджати їх без зіткнень. Датчики висоти розпізнають сходи, пороги та інші перепади висоти підлоги, через які гаджет може впасти або перекинутись. Датчики сміття визначають ступінь забруднення і направляють робот-пилосос для очищення вибраної ділянки підлоги.

Програмне забезпечення та налаштування

Програмування робота-пилососа – це налаштування тимчасових інтервалів для роботи гаджета. Дуже зручно, коли пристрій дозволяє встановлювати різні часові проміжки активності на кілька днів вперед, оскільки це дозволить налаштовувати його роботу відповідно до розпорядку дня вашої родини. Управління та налаштування роботів-пилососів може здійснюватися за допомогою панелі на корпусі гаджета, пульта дистанційного керування або через спеціальний софт на смартфоні. Деякі моделі можуть поєднувати ці способи управління. Пристрої, що підтримують управління через смартфон, особливо зручні, оскільки власники таких гаджетів можуть налаштовувати і коригувати їх роботу, перебуваючи при цьому де завгодно – хоч на роботі, хоч на відпочинку за містом, хоч взагалі в іншій країні. Маленький кіберпомічник завжди на зв’язку і завжди готовий працювати для вас!


Ще один важливий момент при виборі робота-пилососа – це тип встановлених фільтрів. Цей параметр особливо актуальний для алергіків, людей, які страждають на бронхіальну астму та батьків з маленькими дітьми, оскільки моделі з якісними фільтрами глибокого очищення здатні під час прибирання планомірно очищати повітря в будинку від дрібного пилу і алергенів. А це дуже важливо.


Як і інші, більш великі різновиди пилососів, роботи можуть бути оснащені різними типами фільтрів для очищення вихідного повітря. У більшості моделей автоматичних пилососів встановлені утримуючі пил мікрофільтри, але і пристрої з HEPA-фільтрами зустрічаються теж досить часто, так що тим користувачам, яким важливе максимально ретельне очищення повітря в приміщенні від мікрочастинок пилу, пилку і алергенів під час автоматичного прибирання, теж є, з чого вибирати. Хороші моделі роботів-пилососів з HEPA-фільтрами є в лінійках брендів Xiaomi, Philips, Hoover, iLife, Ecovacs і Midea.

Робот-пылесос и шерсть


На які моделі звертати увагу?

Rowenta RR6871WH передбачає широкі можливості для програмування – ви зможете налаштувати графік прибирання на сім днів вперед. Підтримується і управління зі смартфона. Є три режими прибирання, в тому числі і програма ретельного очищення простору під плінтусами по периметру приміщення. Обсяг пилозбірника становить 250 мл. У корпус, також, як і в попередній моделі, вбудована широка серветка з мікрофібри для протирання підлоги. Хороша система навігації, є датчики для захисту від падінь і зіткнень. Це досить тиха і компактна модель з керуванням через пульт д / у і смарт. Гаджет працює до 150 хвилин на одній зарядці, а всього акумулятор повністю заряджається за 6 годин.Xiaowa Robot Vacuum Cleaner Lite C10 має кілька режимів роботи і руху, датчики визначення перешкод, висоти і сам вибирає потрібний режим в залежності від ступеня забруднення, а також типу поверхні. За допомогою пульта управління або програми на смартфоні ви легко виставите час і карту прибирання. Він може визначати відстань до предметів і стін, автоматично визначати покриття, підбирати силу всмоктування і потужність роботи для того, щоб за короткий час привести ваш підлогу в ідеально чистий стан. Розумний пилосос RoboRock Xiaowa Vacuum Cleaner C10 має невеликі розміри, але завдяки інтелектуальним технологіям, численним датчикам і складної електроніці дозволяє підтримувати чистоту вашого будинку 7 днів на тиждень.


Top