На сайті ведуться технічні роботи !!! Можливі некоректні ціни товарів. Просимо вибачення за тимчасові незручності.

Телевізори MicroLED та Neo QLED

SAMSUNG MICRO LED

Від недавна Samsung почали використовувати у своїх телевізорах технологію MicroLED. Це були рішення для бізнесу, правди кажучи вони зробили одну модель на 146 дюймів. Це був мега дорогий телевізор. Від того часу вони цю технологію розвинули і показали нам пару нових телевізорів на 88, 99 та 110 дюймів.


Давайте згадаєм, як працюють світодіоди та підсвідка у більшості сучасних телевізорів. Світодіоди (LED) побудовані на основі електричного напівпровідникового компонента. І коли через нього проходить ток, він починає світитись. В рідкокристалічних дисплеях (LCD) як правило використовуються "білі" світодіоди. Вони можуть розташовуватись власне за панеллю чи взагалі по її краях, використовуючи фільтр для розсіювання світла і світлофільтр для формування основних кольорів RGB. І тут ховаєтсья і головний мінус таких дисплеїв. Він полягає в тому, що підсвітка може бути не рівномірна, на ній важко досягти глибокого чорного кольору. OLED принципово інша технологія виробництва екранів, яка ці всі проблеми у собі не має. В її "фундаменті" лежать органічні світодіоди, які самі по собі дають світло та мають субпікселі, які формують RGB. Через те, що кожен піксель в OLED матриці може повністю виключатися, екрани на основі цієї технології забезпечують якісний та глибокий чорний колір і високі значення контрастності. Але і вони не без проблем: вони з часом вигорають.

Телевизоры Samsung 2021: будущее за MicroLED и Neo QLED


І тут на ринок виходить нова технологія MicroLED. По своїй суті це світодіоди з неорганічним нітридом галію (GaN), який не вигоряє. І ще він дже маленький всього 100 мікрон. І тут головний плюс таких дисплеїв, у них кожен піксель набирається зразу із RGB-світодіодів. Їм попросту не потрібні різні фільтри. Тобто кожен піксель - це яскравий світлодіод, який в потрібний момент може виключатися. Це дозволяє домогтися відмінної передачі кольору, дуже високої контрастності і еталонного чорного кольору, але при цьому не страждає і максимальна яскравість, яка в MicroLED може сягає 5000 ніт. На сьогоднішній момент це найкраще, що може собі вибрати користувач при виборі телевізорів. Але ця технологія є дорога та важка у виробництів, так що десь в найблищому майбутньому ми можем говорити про масовість таких телевізорів. І Samsung це майбутнє робить все блищим та блищим.

Телевизоры Samsung 2021: будущее за MicroLED и Neo QLED


Рамки у таких телевізорів є дуже тонкими, це зв'язано з тим що при складнішому виробництві у MicroLED структура простіша, ніж у LCD і навіть OLED, і завдяки цьому вони такі тонкі. Комусь такий дизай нприйдеться не по душі, а з іншого боку простий користувач отримує один дисплей, який він вішає на стіну і виглядає це максимально лаконічно та круто. Система кріплення побудована таким чином, що між стіною та телевізором є мінімальний зазор, що у свою чергу лишень підкреслює тонкість панелі. В Україні вже стартували передзамовлення на нові телевізори Samsung Neo QLED. Що ж вони нам пропонують нового?


Neo QLED

Це нова флагманська лінійка телевізорів компанії. Вони представлені екранами з розширенням 4К та 8К. Екрани ці побудовані на основі нових матриць Mini LED (Neo QLED). Для того щоб зрозуміти як влаштована технологія Neo QLED потрібно розібратись з QLED. По тій причині, що це є розвиток цієї технології. За формування світла у традиційних рідкокристалічних екранів відповідає світловий фільтр. У QLEDза це відповідають напівпровідникові нанокристалічні речовини, які розташовуються перед LED панеллю. Цей шар складається з крихітних часток, кожна з яких випромінює свій індивідуальний колір в залежності від свого розміру (від 2 до 10 нанометрів). По суті, розмір частки визначає довжину хвилі світла, найменші відображають чистий монохроматичний синій, більші - зелений, і найбільші - червоний колір. І тому як самі нанокристали під впливом фотолюмінесценції випромінюють світло, то в комбінації зі світлодіодним підсвічуванням це дозволяє відображати ці базові кольори з дуже високою яскравістю, яка може становити 4000 ніт.

Телевизоры Samsung 2021: будущее за MicroLED и Neo QLED

Тобто QLED - це найперше поліпшена кольоропередача та яскравість зображення. І тут також стоїть питання чорного кольору. У топових QLED телевізорах це вирішується за допомогою використання локального затемнення, коли дисплей ділиться на безліч окремих блоків, в кожному з яких в залежності від зображення підсвічування може повністю відключатися. Але ці блоки однаково досить великі, тому що залежать від розмірів LED. На зменшенні світодіодів і будується Neo QLED, при цьому вони більші ніж в MicroLED. У LED використовується пластикова лінза для розсіювання світла, проте Samsung зміг від неї відмовитись. Замінив спеціальним мікрослоєм, який до всього ж зменшує розсіювання світлата його оптичний шлях. Але найголовніший плюс полягає в тому, що функція локального затемнення працює тут ув рази краще. Це відбуваєтсья через те, що використання мільйонів світлодіодів дозволяє розбити їх на меншу кількість блоків. При цьому всьому підтримується дванадцятибітна шкала яскравості.


Бачимо, що Neo QLED - це дуже вликий крок вперед у порівнянні з QLED. На даний момент і Neo QLED не можна назвати дуже доступною, але телевізори з цим типом екрану, по крайній мірі, вже надходять у продаж. Наприклад Samsung представила в Україні чотири лінійки таких телевізорів: QN85A - з 4К розширенням і діагоналями 55, 65, 75 і 85 дюймів; QN90A - з 4К розширенням і діагоналями 50, 55, 65, 75 і 85 дюймів; QN800A - з 8К розширенням і діагоналями 65, 75 і 85 дюймів; QN900A - він тут флагман лінійки з розширенням 8К і діагоналями 65, 75 і 85 дюймів. Їхні ціни будуть стартувати від 48 000 гривень за найменшу діагональ. Всі моделі отримали безрамковий дизайн з дуже тонкою панеллю.

Телевизоры Samsung 2021: будущее за MicroLED и Neo QLED

Всі без виключення моделі підтримують частоту оновлення у 120 Гц. Також є присутній ігровий режим з часом відклику 5,8мс та технологією Freesync Premium Pro для ПК. Телевізори даної лінійки оснащуються і новими динаміками. Вони розташовані на тильній стороні корпусу, та мають підтримку просторового звуку Object Tracking Sound, технологію SpaceFit Sound (допомагає у роботі із зовнішнім саундбаром). Пульт також змінився, тепер це новий Solar Cell Remote. Він має у собі сонячну панель, яка дозволить вам підзарядажти акумулятор, цим самим збільшити час його роботи.

Top